Hitler-malerier Som Er Til Salgs I Berlin Ble Beslaglagt Som Falske

Innholdsfortegnelse:

Video: Hitler-malerier Som Er Til Salgs I Berlin Ble Beslaglagt Som Falske

Video: Berlin 1936 - Olympics - Olympia - rare private footage 2024, April
Anonim

Nyheter

Image
Image

Oppdatering: Siden den opprinnelige publiseringen, har politiet i Berlin beslaglagt maleriene, og mener at de er falske, ifølge BBC. Berlin-politiet twitret at de hadde åpnet en etterforskning om “forsøk på svindel” og “forfalskning av dokumenter”. Det er ikke foretatt noen arrestasjoner.

De som er mindre opptatt av kunstnerisk kvalitet og mer med historisk betydning, kan snart by på disse maleriene av den tidligere nazi-diktatoren Adolf Hitler. Opprettet på begynnelsen av det 20. århundre, da Hitler fremdeles var en ambisiøs kunstner, skildrer disse akvarellene tre bukolske scener: fjelltopper, stille elver og en mann som sitter rolig under et bøyende tre. I følge auksjonærer har maleriene ingen kunstnerisk verdi, men kan fortsatt selge for tusenvis av euro på grunn av kunstnerens beryktelse.

Image
Image

Foto: Kloss Auktionshaus

Heinz-Joachim Maeder, en talsperson for auksjonshuset Kloss i Berlin, sa til Reuters: “Hvis du går ned Seinen og ser 100 artister, vil 80 være bedre enn dette. Verdien av disse objektene og medieinteressen skyldes navnet nederst.”

Før første verdenskrig prøvde Hitler å tjene til livets opphold som maler i München og produserte dusinvis av postkort og malerier. Hans bredere drøm om å bli kunstner ble imidlertid forhindret da han to ganger mislyktes med opptaksprøven til Wien Akademi for kunst. Selv om Hitler senere beordret at kunstverkene hans skulle ødelegges, eksisterer det fortsatt flere hundre, hvorav mange er holdt av den amerikanske hæren. Andre bor i private samlinger av enkeltpersoner og museer.

Hitler painting of a river
Hitler painting of a river
Image
Image

Foto: Kloss Auktionshaus

I 2014 solgte en akvarell på et registerkontor i München for 148 000 dollar, og i 2009 ble en samling av 13 malerier solgt for 147 000 dollar.

Mens mange kunstsamlere kanskje styrer unna disse maleriene, både på grunn av sin mangel på kvalitet og deres tragiske assosiasjoner, forventes det sterk etterspørsel etter disse verkene. Tilbudsgivere i Storbritannia, Skandinavia, USA og Russland rapporteres å være svært interessert.

Image
Image

H / T: BBC

Anbefalt: